trende

Kurumsal Danışmanlık

Anasayfa » Hizmetlerimiz » Kurumsal Danışmanlık

Kurumsal Danışmanlık

Kurumsallaşma, bir kurum veya işletmenin kişiden bağımsız olarak faaliyetlerini devam ettirebilmesini ve geliştirebilmesini sağlayan yapıya sahip olduğunu ifade eden bir kavramdır.

Kurumsal danışmanlık hizmeti, kuruluşların yönetim ve işletim sorunlarını analiz ederek ve bu sorunlara çözüm önerileri sunarak kuruluşların yeni fırsatları ortaya koyup değerlendirmesini sağlamak, kuruluşların yönetimlerine ve uygulamalarına destek olmak ve kurumsal hedeflerine ulaşmalarına katkı sağlamak için verilen bağımsız, objektif, profesyonel bir hizmettir. 

Kurumsal Psikolojik Danışmanlık Ne Hedefler?

Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti ise bir kuruluşun çalışanlarının genel yaşam kalitesini arttırarak iş süreçlerindeki verimliliğin arttırılması sağlar. Çalışanın mutluluğunun şirketin başarısında ve büyümesinde önemli bir etken olduğu araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Kişiler sadece maddi olarak değil manevi olarak da ihtiyaçları karşılandığı zaman işlerinde yükselebilmekte ve verimli çalışabilmektedirler.

Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmeti ile çalışanların bireysel yaşamı ve iş hayatı arasındaki denge sağlanır. Bu sayede, hem bireysel kapasite hem de şirket kapasitesi açısından verim artışı görülmektedir.

Bir şirket çalışanından en yüksek verimi elde etmek ister. Bunu yapabilmesi için iki yolu vardır. 1.seçenek olarak maaşına zam yapabilir ya da 2.seçenek olarak ona güvenli, sağlıklı, huzurlu, yaptığı işi severek yapabileceği bir ortam sunar. Bu iki seçenek yapıldığında da çalışanın verimi artar.

2.seçenek ile çalışanın veriminin %18 oranında artırılabildiği yapılan çalışmalar ile görülmüştür. Çalışana güvenli ve huzurlu bir ortam sunmak çalışan ve işveren arasında sıkı bir bağın oluşmasına sebep olmaktadır.

İşe alım süreçlerinde adayın ilgili pozisyona uygunluğundan, mevcut çalışanların ihtiyaçlarının uygun bir şekilde belirlenmesi ve şirket hedefleri ile ortak noktaya taşınabilmesi için psikolojik danışmanlık hizmetinden yararlanılıyor. Şirketler ve kurumlar için doğru elemanı uygun pozisyonda çalıştırmak kadar çalışanların da kapasitelerini etkin şekilde kullandıkları pozisyonlarda bulunmaları oldukça önemlidir.

Çalışanlar ve şirket hedefleri ortak olduğu zaman doğru başarı elde edilebilir. Bunun için gerekli olan doğru analiz, doğru çalışma şartları ve çalışanın doğru pozisyona yerleştirilmesidir. Kurumsal psikolojik danışmanlık hizmetleri ilgili analizleri yaparak uygun bir şekilde değerlendirmek için kullanılan profesyonel bir hizmettir.

https://psikolojibalat.com/randevu

Whatsapp
Psikoloji Balat
Psikoloji Balat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?